Plan zajęć jesień/zima

Zapraszam do zapisów na rolkarskie zajęcia grupowe, które będą odbywały się od października 2022 na salach w Gdańsku i Gdyni. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Nauczymy się jeździć i doszlifujemy rolkarskie umiejętności!

Gdańsk Wrzeszcz Hala 19LO (ul. Pestalozziego 11/13):

Wtorki: 17:00-18:00 – Początkujący dzieci (lub grupa Mieszana z rodzicami)
Środy: 16:45 – 17:45 – Średniozaawansowana Dzieci
Środy: 17:50-18:50 – Zaawansowana Dorośli
Środy: 18:55- 19:55 – Początkujący Dorośli
Środy: 20:00-21:00 – Średniozaawansowana Dorośli

Gdynia Śródmieście YMCA (Stefana Żeromskiego 26):

Poniedziałki 20:00-21:00 – Średniozaawansowana/Zaawansowana Dorośli
Czwartki 17:00-18:00 – Średniozaawansowana Dzieci (lub grupa Mieszana z rodzicami)
Niedziele 10:00-11:00 – Początkująca Dorośli

Proszę o zapisy przez maila: rolkosfera@gmail.com. W treści maila proszę o podanie imienia i nazwiska, grupy oraz numeru telefonu.

Opisy grup:

Dorośli Grupa Początkująca: uczymy się jazdy na rolkach od podstaw. Naszym celem jest jak najpewniejsze poruszanie się na rolkach poprzez poznawanie różnych technik jazdy, zakręcania, hamowania. Poza technikami rolkarskimi pracujemy nad koordynacją czy równowagą. Z zajęć na zajęcia rozwijamy swój arsenał rolkarskich umiejętności.
Dorośli Grupa Średniozaawansowana: jeździmy i chcemy poznać więcej technik. Na zajęciach zaczniemy od szlifowania lub poznawania takich umiejętności jak T-stop czy przeplatanie i będziemy się rozwijać dalej w stronę: jazdy tyłem, przejść do jazdy tyłem, elementów slalomu i jazdy szybkiej, pierwszych slideów.
Dorośli Grupa Zaawansowana: poznawanie nowych technik i szlifowanie już posiadanych umiejętności. Płynna jazda tyłem wraz z przejściami. Skoki. Slidy: powerslide, soul, acid(tylko trochę;), magic, parallel. Elementy wizard skatingu, jazda na krawędziach, zakręty ja 1 nodze. Bardziej zaawansowane techniki slalomowe.

Dzieci Grupa początkująca: naszym celem jest jak najpewniejsze poruszanie się na rolkach i dobra zabawa!  Poznawanie różnych technik jazdy, zakręcania, hamowania następuje poprzez gry, zabawy czy tory przeszkód. Poza technikami rolkarskimi pracujemy nad koordynacją, równowagą, wykonujemy wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych. 
Dzieci Grupa Średniozaawansowana: jeździmy i chcemy poznać więcej technik. Na zajęciach dalej stosujemy gry i zabawy, ale jest w nich też coraz więcej elementów technicznych, próbujemy skoków, jazdy tyłem, przejść czy nowych hamowań. Próbujemy na rolkach zagrać w unihokeja czy koszykówkę! 

Dodatkowe informacje:

  • Pojedyncze/próbne zajęcia kosztują 40zł. Na stałe jeździmy w ramach karnetów na 4 wejścia kosztujących 140zł. Karnety są ważne przez 5 tygodni od daty zakupu.
  • W zależności od zapotrzebowania grupy dla dzieci mogą być przekształcane w grupy mieszane. W grupach dla dorosłych mogą brać udział rodzicie z nastoletnimi dziećmi.
  • Wszyscy uczestnicy zajęć muszą jeździć w kaskach, dzieci również w komplecie ochraniaczy (łokcie, kolana, nadgarski), ochraniacze są również wysoce zalecane dla dorosłych.